ZAMÓWIENIA REALIZUJEMY NA TERENIE WARSZAWY I OKOLIC

Las w Słoiku M - wysokość 20 cm Las w Słoiku

Las w Słoiku M - wysokość 20 cm

Las w Słoiku

Indeks:
Status: dostępny od zaraz
Czas wysyłki: Standard
Wysyłka: 15,00 PLN (przedpłata) Kurier lub odbiór osobisty (bukiet gotowy do odbioru w 15 minut)
160,00 PLN
Ilość:

CO ZNAJDZIESZ W ŚRODKU:

Asparagus plumosus, Fittonia, Sukulent są roślinami przeznaczonymi do miejsc lekko/półcienistchch. Trzeba zapewnić im minimium 4 godziny jasnego, rozproszonego światła  wiec idealnie nadają się na południowo-wschodni lub kierunek swiata.

To wersja raczej domowa, rozmiar M idealnie wpasuję się  na każda półkę czy zaciszny parapet.

JAK PIELĘGNOWAĆ:

W lato słój podlewamy 1-2 razy w tygodniu niewielka ilością wody w zależności od panującej w nim  wilgotności i temparatury, nie dopuszczając do wyschnięcia gleby.            W zimę robimy to rzadziej, nie częściej niż raz na tydzień.

Bardzo ważne w  posiadaniu lasu w szkle jest kontrola wilgotności gleby, ponieważ zamknięty ekosystem  nie posiada odpływu wody, której nadmiar powoduje gnicie korzeni. Zaleca się zraszanie wnętrza słoja, gdy powietrze jest zbyt suche oraz regularne obracanie go w stronę słońca, by rośliny mogły równomiernie korzystać z jego promieni. Przy tak niewielkim nakładzie pracy możesz  cieszyć się Lasem nawet kilka lat!

DLACZEGO WARTO GO MIEĆ:

Dobroczynny wpływ roślin ma swoje korzenie u początku dziejów ludzkości, wiec krótko o nim przypomnimy. Zawsze uciekaliśmy odpocząć do lasu, za miasto. Żeby było zielono, bo to kojarzy nam się z relaksem oraz regeneracja po męczącym tygodniu. Okazuje się, że posiadając rośliny wewnątrz budynku, również jesteśmy obdarzeni ich dobrocią oraz zdrowotnym wpływem na nasze ciało. Oddziaływują przede wszystkim na produktywność w pracy, polepszając samopoczucie. Redukują stres, bo co ciekawe, nasz mózg  podświadomie rejestruje je jako  przedmiot związany z relaksem i zadowoleniem. Pozwalają nam także zregenerować zmęczone od komputera oczy, dlatego warto umiejscowić słój blisko monitora lub innych sprzętów, które emitują szkodliwe i niewidzialne dla nas promieniowanie.   Zamknięte rośliny w szkle ocieplają i ozdabiają wnętrza, powodując osobisty wzrost poczucia bezpieczeństwa, dlatego idealnym elementem pokojów dla dzieci starszych oraz posiadaczy zwierząt domowych.

Las w słoiku jest zamkniętym, żyjącym ekosystem, który podąża w naturalny sposób wraz ze zmieniającymi się porami roku. Tak jak prawdziwe lasy brązowieje i zrzuca liście na jesień. Usypia po to, by na nowo narodzić się wiosną. Cudownie jest obserwować ten naturalny rytm, czas i zmiany.

SZKŁO:

Lasy zamknięte są w szkle o delikatnej formie zostały stworzone,  by doskonale prezentowały się w każdej przestrzeni. Nienachalna i minimalistyczna forma  powoduje, że pasują dosłownie wszędzie. Szkło idealnie komponuje sie w towarzystwie kamienia, betonu czy drewna oraz ze złotymi lub srebrnymi dodatkami.

IDEALNE :

Zielone słoje swoją nienaganna prezencja przyozdobią biura, bary, przestrzeń restauracyjną czy hotelową. To również bardzo oryginalna ozdoba dla domu, która sprawia, ze wnętrze wydaje się być bardziej przytulne i zachęcające. Wspaniale prezentują się zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach jak i w tradycyjnym wystroju.

Las w słoiku to także idealny i oryginalny pomysł na prezent, na każdą okazje i alternatywa dla bukietów zamiast kwiatów ciętych lub doniczkowych.

Spraw sobie lub komuś tą odrobinę szczęścia.

 Bądź EKO! Obserwuj przyrodę.